Snad každý, kdo jel někdy vlakem, přijel do cílové stanice pozdě. 😅 Zároveň se ale říká, že cestování vlakem vzbuzuje v lidech radost. 🚂 O šíření radosti a poznávání nových míst se stará Slezský železniční spolek. Ten také usiluje o popularizaci železnice mezi širokou veřejností a vozí děti i dospělé na místa, kam se standardní vlaková doprava nedostane. 

V minulosti spolek dokázal přesvědčit úřady, aby znovu zprovoznily trať do Malé Morávky, což je cesta po nejstrmější české neozubnicové trati. My jsme si jako hosta pozvali zakladatele spolku Ladislava Antalce. Láďa od dětství tíhl k těmto mohutným strojům, aby se nakonec stal strojvůdcem. Povídali jsem si tedy o tom, jak je náročné tohle povolání, proč je strojvůdců v Česku málo i o tom, jak zaplnili díru na trhu, když založili tradici výletních vláčků. 

A především jsme si povídali o velkém snu Ládi, a to pořídit dva vagony. Spolek si je totiž musí půjčovat, což je administrativně náročné. A vy teď máte jedinečnou možnost koupit si třeba zážitkovou cestu vlakem, a tím pomoci Láďovi a všem, kdo se na činnosti spolku podílí, tenhle sen splnit. 🌟

🚂 Odkaz na projekt 👇🏼

https://www.hithit.com/cs/project/11755/rozjedme-to-na-kolejich

🎧 Kde nás poslouchat?

Najdete nás v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a další.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *